Sırala
Gösterim :
Tehlikeli Madde Atık Uyarı Levhaları

TEHLİKELİ MADDE ATIK UYARI LEVHASI

Bir iş yerinde iş kazası riskini minimuma indirmek için sürekli olarak çalışanlar eğitilmeli, bilgilendirilmeli ve güvenli çalışma koşulları hatırlatılmalıdır. İş Sağlığı ve Güvenliği bilincini aşılamak, çalışanları bu konuda eğitmek hem vicdani hem de yasal bir zorunluluktur. İş verenlerin alması gereken bir çok önlemin yanında elbetteki çalışanların da uyması gereken bir çok kural vardır. Yoğun iş temposu içerisinde ve hayatın getirdiği koşturmanın arasında bu kurallar bazen unutulabilmektedir. Ayrıca iş güvenliğine önem verilmediğinde başa gelebilecek hususlarda dikkat aralığından kaçabilmektedir. İşte bu hususları çalışanlara ve işverenlere hatırlatacak uyarı levhaları büyük önem arz etmektedir.

Tehlikeli madde atık uyarı işareti ne işe yarar?

Tehlikeli madde atıklarının usulüne uygun olarak toplanmasını sağlayan ve atık maddeler hakkında bilgi veren levhalara tehlikeli madde atık uyarı levhası denilmektedir. Tehlikeli madde atıkları en az o tehlikeli maddeler kadar tehlikelidir. Atıkların usulüne uygun olarak toplanması hem çevre sağlığı hem de iş yeri güvenliği için büyük önem taşımaktadır. Sitemizde bulunan bazı tehlikeli madde atık uyarı levhası çeşitleri şunlardır;

“Atıkları uygun atık kutusuna atınız uyarı levhası, Atık su devresidir uyarı levhası, Kimyasal atık uyarı levhası…”

Tehlikeli madde atık uyarı tabelası kullanmanın yasal boyutu

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 5. maddesi 1. Fıkrası ğ bendine göre; “İşverenin işgüvenliği konusunda çalışanlarına uygun talimatları verme yükümlülükleri bulunmaktadır.” İşverenin vermesi gereken talimatlar; iş esnasında uygulanması gereken güvenlik kurallarından, toplu yaşama dair kurallardan, acil durumlarda uygulanacak yöntemlerden, işin uygulanmasına yönelik talimatlardan ve hatırlatıcı ikaz cümlelerinden oluşmaktadır. Bu talimatları ikaz levhaları ile çalışanlara göstermek; hem yasal sorumluluğu ortadan kaldırmakta, personelinize eğitim vermekte hem de hatırlatıcı olmaktadır. Yönetmelikte belirtilen kriterlere uygun olarak üretilen en ucuz tehlikeli madde atık uyarı levhalarını, uyarilevhalari.com’dan bulabilirsiniz.

Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliğinin 5. Maddesine 1. Fıkrasına göre; “İşveren, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 10 uncu maddesinin birinci fıkrası gereğince işyerinde gerçekleştirilen risk değerlendirmesi sonuçlarına göre; işyerindeki risklerin ortadan kaldırılamadığı veya toplu korumaya yönelik teknikler veya işin organizasyonunda kullanılan önlem, yöntem veya süreçlerle yeterince azaltılamadığı durumlarda, sağlık ve güvenlik işaretlerini bulundurur ve uygun yerlerde kullanılmasını sağlar”

Tehlikeli madde atık uyarı levhalarını asmak için en uygun yer neresidir?

Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliğine göre; işaretlerin ve sinyal aygıtlarının sayısı ve yerleştirileceği yerler, tehlikenin büyüklüğüne ve bunların uygulanacağı alana göre belirlenecektir. İşaret levhaları özel bir tehlike olan yerlerin ve tehlikeli cisimlerin hemen yakınına, genel tehlike olan yerlerin girişine, engeller dikkate alınarak, görüş seviyesine uygun yükseklik ve konumda, iyi aydınlatılmış, erişimi kolay ve görünür bir şekilde yerleştirilecektir. İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik hükümleri saklı kalmak şartıyla, doğal ışığın zayıf olduğu yerlerde floresan renkler, reflektör malzeme veya yapay aydınlatma kullanılacaktır. (Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği Ek-1 “İşyerinde Kullanılan Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri İle İlgili Asgari Genel Gerekler”)

 

 Leha-Mesafesi.jpg (106 KB)

 

 

En ucuz tehlikeli madde atık uyarı levhasını nereden bulurum?

En ucuz tehlikeli madde atık uyarı levhalarını bulabileceğiniz adres uyarilevhalari.com’dur. Her türlü ikaz tabelalarını ve iş güvenliği levhalarını en uygun fiyat avantajı ile bulabileceğiniz Uyarılevhaları.com bir Tarkan Reklam kuruluşudur. Tüm uyarı tabelalarınız Tarkan Reklamın kendi üretim tesislerinde büyük bir titizlikle üretilmektedir. Sitemizden alacağınız her üründe direkt üreticeden alışveriş yapmanın fiyat avantajını yaşarsınız. Ayrıca tüm isg levhalarımız; Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği’nin Eklerinde belirtilen standartlara göre üretilmektedir. Hızlı bir teslimat süreci yaşamak, müşteri memnuniyeti odaklı bir alışveriş yapmak ve kaliteli iş güvenliği uyarı levhalarını ve işaretlerini ucuza almak için doğru adres Uyarılevhaları.com.

 

 

TARKAN REKLAM.JPG (73 KB)

      Iste-Kirtasiye-yerliüretim-logo.jpg (16 KB)

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.