Sırala
Gösterim :
Zemin Etiketleri

ZEMİN ETİKETLERİ

Zemin etiketi nedir?

Bir iş yerinde iş kazası riskini minimuma indirmek için sürekli olarak çalışanlar eğitilmeli, bilgilendirilmeli ve güvenli çalışma koşulları hatırlatılmalıdır. İş Sağlığı ve Güvenliği bilincini aşılamak, çalışanları bu konuda eğitmek hem vicdani hem de yasal bir zorunluluktur. Bu durumda; iş sağlığı ve güvenliği hakkındaki zemin etiketleri pratik bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. İSG açısından önemli olan ikaz ve uyarılar ile iş güvenliği açısından yapılması gereken bildirimleri belirtmek için kullanılan kendinden yapışkanlı etiketlere zemin etiketi denilmektedir. Kolayca her türlü yüzeye uygulanabilen zemin etiketleri yer etiketi olarak da bilinmektedir.

İş Güvenliği tüm işletmelerin dikkat etmesi gereken konuların başında gelmektedir. İş verenlerin alması gereken bir çok önlemin yanında elbetteki çalışanların da uyması gereken bir çok kural vardır. Yoğun iş temposu içerisinde ve hayatın getirdiği koşturmanın arasında bu kurallar bazen unutulabilmektedir. Ayrıca iş güvenliğine önem verilmediğinde başa gelebilecek hususlarda dikkat aralığından kaçabilmektedir. İşte bu hususları çalışanlara ve işverenlere hatırlatacak zemin etiketleri, her türlü yüzey ve zeminde pratik bir şekilde kullanılabilir. 

Yasal mevzuat açısından zemin etiketleri

Kanuni olarak; işyerlerinde İSG’ye yönelik bir takım bildirimlerin, uyarı ve ikazların asılması gerekmektedir.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 5. maddesi 1. Fıkrası ğ bendine göre; “İşverenin işgüvenliği konusunda çalışanlarına uygun talimatları verme yükümlülükleri bulunmaktadır.” İşverenin vermesi gereken talimatlar; iş esnasında uygulanması gereken güvenlik kurallarından, acil durumlarda uygulanacak yöntemlerden, işin uygulanmasına yönelik talimatlardan ve hatırlatıcı ikaz cümlelerinden oluşmaktadır. Bu talimatları zemin etiketleri ile çalışanlara göstermek; hem yasal sorumluluğu ortadan kaldırmakta, hem de kaza riskini azaltmaktadır. Görsel kalitesi yüksek, etkinliği fazla olan şık yer etiketlerini uyarılevhaları.com’dan uygun fiyata bulabilirsiniz.

Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliğinin 5. Maddesine 1. Fıkrasına göre; “İşveren, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 10 uncu maddesinin birinci fıkrası gereğince işyerinde gerçekleştirilen risk değerlendirmesi sonuçlarına göre; işyerindeki risklerin ortadan kaldırılamadığı veya toplu korumaya yönelik teknikler veya işin organizasyonunda kullanılan önlem, yöntem veya süreçlerle yeterince azaltılamadığı durumlarda, sağlık ve güvenlik işaretlerini bulundurur ve uygun yerlerde kullanılmasını sağlar”

En ucuz zemin etiketini nerede bulurum?

En ucuz zemin etiketini bulabileceğiniz adres uyarilevhalari.com’dur. Her türlü ikaz tabelalarını ve iş güvenliği levhalarını en uygun fiyat avantajı ile bulabileceğiniz Uyarılevhaları.com bir Tarkan Reklam kuruluşudur. Tüm uyarı tabelalarınız Tarkan Reklamın kendi üretim tesislerinde büyük bir titizlikle üretilmektedir. Sitemizden alacağınız her üründe direkt üreticeden alışveriş yapmanın fiyat avantajını yaşarsınız. Hızlı bir teslimat süreci yaşamak, müşteri memnuniyeti odaklı bir alışveriş yapmak ve kaliteli uyarı levha ve işaretlerini ucuza almak için doğru adres uyarılevhaları.com.

 

TARKAN REKLAM.JPG (73 KB)

      Iste-Kirtasiye-yerliüretim-logo.jpg (16 KB)

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.