Sırala
Gösterim :
Asansör Uyarı Levhaları
Asansör Kapı İsimliği
Asansör Kapı İsimliği U08168 2,63 TL + KDV

ASANSÖR UYARI LEVHALARI

Asansör uyarı işaretleri ne işe yarar?

Çok katlı binalarda üst katlara çıkmak asansör yoksa çok zor. Yüksek katlı işyerlerinde üst katta çalışıyorsanız her gün yürüyerek çıkmak insanı işten bile soğutabilir. Peki ağır kolileri, eşyaları asansör olmasa nasıl üst katlara taşırız. Asansörsüzlüğü düşünmek bile çalışanların geceleri kabus görmesini sağlar. Özellikle iş hayatında ve yaşam mahallerimizde kullandığımız asansörlerin yaşantımızda önemli bir yeri bulunmaktadır. Bu derece öneme sahip araçların kullanımı ve bakımı elbetteki özenli olmalıdır. Asansörlerin düzgün kullanılması için tasarlanan ve asansörle ilgili bilgilerin yazılabildiği asansör uyarı levhaları yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Her binada, iş yerinde, avm’de bu levhalara ihtiyaç duyulmaktadır.

Asansör uyarı tabelası kullanmanın yasal boyutu

Yük taşıyan, insan taşıyan asansörlerde uyulması gereken kuralları ve asansör ile ilgili bilgileri taşıyan asansör uyarı levhalarının kullanımı; aynı zamanda yasal olarak bir zorunluluktur.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 5. maddesi 1. Fıkrası ğ bendine göre; “İşverenin işgüvenliği konusunda çalışanlarına uygun talimatları verme yükümlülükleri bulunmaktadır.” İşverenin vermesi gereken talimatlar; iş esnasında uygulanması gereken güvenlik kurallarından, toplu yaşama dair kurallardan, acil durumlarda uygulanacak yöntemlerden, işin uygulanmasına yönelik talimatlardan ve hatırlatıcı ikaz cümlelerinden oluşmaktadır. Bu talimatları ikaz levhaları ile çalışanlara göstermek; hem yasal sorumluluğu ortadan kaldırmakta, personelinize eğitim vermekte hem de hatırlatıcı olmaktadır. Yönetmelikte belirtilen kriterlere uygun olarak üretilen en ucuz asansör uyarı levhalarını, uyarilevhalari.com’dan bulabilirsiniz.

Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliğinin 5. Maddesine 1. Fıkrasına göre; “İşveren, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 10 uncu maddesinin birinci fıkrası gereğince işyerinde gerçekleştirilen risk değerlendirmesi sonuçlarına göre; işyerindeki risklerin ortadan kaldırılamadığı veya toplu korumaya yönelik teknikler veya işin organizasyonunda kullanılan önlem, yöntem veya süreçlerle yeterince azaltılamadığı durumlarda, sağlık ve güvenlik işaretlerini bulundurur ve uygun yerlerde kullanılmasını sağlar”

Asansör uyarı levhalarını asmak için en uygun yer neresidir?

En uygun yerlerin başında elbetteki asansör içerisinde ve yanında bulunan mahaller gelmektedir. Ancak tam yerini belirlemek işletmeden işletmeye veya yönetimden yönetime değişeceğinden dolayı yönetmeliğin belirlediği kriterlere göre hareket etmek gerekmektedir. Buna göre; işaretlerin ve sinyal aygıtlarının sayısı ve yerleştirileceği yerler, tehlikenin büyüklüğüne ve bunların uygulanacağı alana göre belirlenecektir. İşaret levhaları özel bir tehlike olan yerlerin ve tehlikeli cisimlerin hemen yakınına, genel tehlike olan yerlerin girişine, engeller dikkate alınarak, görüş seviyesine uygun yükseklik ve konumda, iyi aydınlatılmış, erişimi kolay ve görünür bir şekilde yerleştirilecektir. İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik hükümleri saklı kalmak şartıyla, doğal ışığın zayıf olduğu yerlerde floresan renkler, reflektör malzeme veya yapay aydınlatma kullanılacaktır. (Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği Ek-1 “İşyerinde Kullanılan Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri İle İlgili Asgari Genel Gerekler”)

 

 Leha-Mesafesi.jpg (106 KB)

 

 

En ucuz asansör uyarı levhasını nereden bulurum?

En ucuz asansör uyarı levhalarını bulabileceğiniz adres uyarilevhalari.com’dur. Her türlü ikaz tabelalarını ve iş güvenliği levhalarını en uygun fiyat avantajı ile bulabileceğiniz Uyarılevhaları.com bir Tarkan Reklam kuruluşudur. Tüm uyarı tabelalarınız Tarkan Reklamın kendi üretim tesislerinde büyük bir titizlikle üretilmektedir. Sitemizden alacağınız her üründe direkt üreticeden alışveriş yapmanın fiyat avantajını yaşarsınız. Ayrıca tüm isg levhalarımız; Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği’nin Eklerinde belirtilen standartlara göre üretilmektedir. Hızlı bir teslimat süreci yaşamak, müşteri memnuniyeti odaklı bir alışveriş yapmak ve kaliteli iş güvenliği uyarı levhalarını ve işaretlerini ucuza almak için doğru adres Uyarılevhaları.com.

 

 

TARKAN REKLAM.JPG (73 KB)

      Iste-Kirtasiye-yerliüretim-logo.jpg (16 KB)

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.