Sırala
Gösterim :
İş Güvenliği Afişleri
1 2

İŞ GÜVENLİĞİ AFİŞLERİ

Bir iş yerinde iş kazası riskini minimuma indirmek için sürekli olarak çalışanlar eğitilmeli, bilgilendirilmeli ve güvenli çalışma koşulları hatırlatılmalıdır. İş Sağlığı ve Güvenliği bilincini aşılamak, çalışanları bu konuda eğitmek hem vicdani hem de yasal bir zorunluluktur. Bu durumda; iş sağlığı ve güvenliği afişlerini işyerinizde muhtelif yerlere asmak etkin bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

İş Güvenliği tüm işletmelerin dikkat etmesi gereken konuların başında gelmektedir. İş verenlerin alması gereken bir çok önlemin yanında elbetteki çalışanların da uyması gereken bir çok kural vardır. Yoğun iş temposu içerisinde ve hayatın getirdiği koşturmanın arasında bu kurallar bazen unutulabilmektedir. Ayrıca iş güvenliğine önem verilmediğinde başa gelebilecek hususlarda dikkat aralığından kaçabilmektedir. İşte bu hususları çalışanlara ve işverenlere hatırlatacak afişler, bir nevi ikaz makamı olarak görev yapmaktadır. Görsel kalitesi yüksek ve boyutu büyük afişler daha çok dikkat çekmektedir.

Yasal mevzuat açısından iş güvenliği afişleri

Kanuni olarak işyerlerinde bir takım güvenlik afişlerinin asılması gerekmektedir.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 5. maddesi 1. Fıkrası ğ bendine göre; “İşverenin işgüvenliği konusunda çalışanlarına uygun talimatları verme yükümlülükleri bulunmaktadır.” İşverenin vermesi gereken talimatlar; iş esnasında uygulanması gereken güvenlik kurallarından, acil durumlarda uygulanacak yöntemlerden, işin uygulanmasına yönelik talimatlardan ve hatırlatıcı ikaz cümlelerinden oluşmaktadır. Bu talimatları afişlerle çalışanlara göstermek; hem yasal sorumluluğu ortadan kaldırmakta, personelinize eğitim vermekte hem de işyerinize bir görsellik katmaktadır. Görsel kalitesi yüksek, etkinliği fazla olan şık afişleri uyarılevhaları.com sitemizden uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliğinin 5. Maddesine 1. Fıkrasına göre; “İşveren, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 10 uncu maddesinin birinci fıkrası gereğince işyerinde gerçekleştirilen risk değerlendirmesi sonuçlarına göre; işyerindeki risklerin ortadan kaldırılamadığı veya toplu korumaya yönelik teknikler veya işin organizasyonunda kullanılan önlem, yöntem veya süreçlerle yeterince azaltılamadığı durumlarda, sağlık ve güvenlik işaretlerini bulundurur ve uygun yerlerde kullanılmasını sağlar”Leha-Mesafesi.jpg (106 KB)

İş güvenliği afişlerini asmak için en uygun yer neresidir?

Yönetmelikte belirtildiği üzere; işverenler sağlık ve güvenlik işaretlerini uygun yerlerde kullanmak zorundadır. Bu işaretleri ve afişleri asılabilecek uygun yerlere yönelik kriterler aynı yönetmelikte belirtilmektedir. Buna göre;

İşaretlerin ve sinyal aygıtlarının sayısı ve yerleştirileceği yerler, tehlikenin büyüklüğüne ve bunların uygulanacağı alana göre belirlenecektir. İşaret levhaları özel bir tehlike olan yerlerin ve tehlikeli cisimlerin hemen yakınına, genel tehlike olan yerlerin girişine, engeller dikkate alınarak, görüş seviyesine uygun yükseklik ve konumda, iyi aydınlatılmış, erişimi kolay ve görünür bir şekilde yerleştirilecektir. İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik hükümleri saklı kalmak şartıyla, doğal ışığın zayıf olduğu yerlerde floresan renkler, reflektör malzeme veya yapay aydınlatma kullanılacaktır. (Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği Ek-1 “İşyerinde Kullanılan Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri İle İlgili Asgari Genel Gerekler”)

Neden uyarılevhaları.com’dan alışveriş yapmalıyım ?

Her türlü ikaz tabelalarını ve iş güvenliği levhalarını en uygun fiyat avantajı ile bulabileceğiniz Uyarılevhaları.com bir TarkanReklam kuruluşudur. Tüm uyarı tabelalarınız Tarkan Reklamın kendi üretim tesislerinde büyük bir titizlikle üretilmektedir. Sitemizden alacağınız her üründe direkt üreticeden alışveriş yapmanın fiyat avantajını yaşarsınız. Ayrıca tüm ikaz levhalarımız; Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği’nin Eklerinde belirtilen standartlara göre üretilmektedir. Hızlı bir teslimat süreci yaşamak, müşteri memnuniyeti odaklı bir alışveriş yapmak ve kaliteli levhaları ve işaretleri ucuza almak için doğru adresi Uyarılevhaları.com.

TARKAN REKLAM.JPG (73 KB)

      Iste-Kirtasiye-yerliüretim-logo.jpg (16 KB)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.