Sırala
Gösterim :
Elektrik Uyarı Levhaları
66 Kv Uyarı Levhası
66 Kv Uyarı Levhası U02104 8,00 TL + KDV
6,3 Kv Uyarı Levhası
6,3 Kv Uyarı Levhası U02099 8,00 TL + KDV
34,5 Kv Uyarı Levhası
34,5 Kv Uyarı Levhası U02103 8,00 TL + KDV
30 Kv Uyarı Levhası
30 Kv Uyarı Levhası U02102 8,00 TL + KDV
3 Kv Uyarı Levhası
3 Kv Uyarı Levhası U02097 8,00 TL + KDV
154 Kv Uyarı Levhası
154 Kv Uyarı Levhası U02105 8,00 TL + KDV
15 Kv Uyarı Levhası
15 Kv Uyarı Levhası U02101 8,00 TL + KDV
10,5 Kv Uyarı Levhası
10,5 Kv Uyarı Levhası U02100 8,00 TL + KDV

ELEKTRİK UYARI LEVHALARI

Elektrik uyarı işaretleri ne işe yarar?

Elektriğin icadı belkide bir çok teknolojik icadın ana gerekçesidir. Günümüzde elektirkle çalışmayan ürünler az denecek kadar azdır. Günlük yaşantımızda elektriğin rolü tartışılamaz. İnsan yaşamı için su ve hava gibi bir yer almaya başlayan elektriğin bir saatlik yokluğunda bile, ekonomik işler durmakta insanlar ne yapacaklarını bilemez hale gelmektedir. Hatta bu bir saat elektrik kaybı nedeniyle birçok protestolar bile yapılabilmektedir. Hayatımızdaki önemi tartışılmaz olan elektrik ne kadar faydalı olursa olsun bir o kadar da içerisinde tehlikeler barındırmaktadır.

Bir japon atasözü özetle şöyle demektedir. “Kılıcın iki ucu vardır, yanlış ucu ile tutarsan elini kesersin ama doğru ucu tutarsan herkese meydan okursun” Elektrikte aynen böyledir. Doğru şekilde kullanırsanız hayatınızı kolaylaştırırsınız ancak doğru şekilde kullanmazsanız hayatınızı kaybedersiniz. Elektrikle çalışılan yerler İş güvenliğ açısından büyük riskler içermektedir. Bu nedenle özellikle bu alanda çalışanların kurallara uyması ve risk faktörlerini her daim göz önünde tutması çok önemlidir. Ancak işyerlerinde çalışanların iş yoğunlukları, günlük stresleri, sosyal hayatlarında yaşadığı sorunlar gibi faktörler normalde yapılması gereken veya dikkat edilmesi gereken bir çok hususun unutulmasına yol açabilmektedir. Bu unutma normal işlerde ufak kazalara neden olurken elektrik gibi alanlarda ölümle sonuçlanabilmektedir.

Çalışanlar bu hususları her daim göz önünde bulundurmalıdır ancak iş verenler de bu konuları talimatlar şeklinde çalışanlara hatırlatıcı görsellerle iletmek ve onlara eğitim vermek zorundadır. Bu konuda elektirik uyarı levhaları uygun bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Kaliteli malzemelerden üretilen ve görsel kalitesi yüksek olan uyarıcı levhalar, bu alanda tercih sebebi olmalıdır.

Bir iş yerinde iş kazası riskini minimuma indirmek için sürekli olarak çalışanlar eğitilmeli, bilgilendirilmeli ve güvenli çalışma koşulları hatırlatılmalıdır. İş Sağlığı ve Güvenliği bilincini aşılamak, çalışanları bu konuda eğitmek hem vicdani hem de yasal bir zorunluluktur.

Elektrik uyarı tabelası kullanmanın yasal boyutu

Elektrik kazalarının önüne geçmenize yardımcı olan uyarı levhalarının kullanımı; aynı zamanda yasalarla iş yeri sahiplerine yüklenen bir sorumluluğu da yerine getirmektedir.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 5. maddesi 1. Fıkrası ğ bendine göre; “İşverenin işgüvenliği konusunda çalışanlarına uygun talimatları verme yükümlülükleri bulunmaktadır.” İşverenin vermesi gereken talimatlar; iş esnasında uygulanması gereken güvenlik kurallarından, toplu yaşama dair kurallardan, acil durumlarda uygulanacak yöntemlerden, işin uygulanmasına yönelik talimatlardan ve hatırlatıcı ikaz cümlelerinden oluşmaktadır. Bu talimatları ikaz levhaları ile çalışanlara göstermek; hem yasal sorumluluğu ortadan kaldırmakta, personelinize eğitim vermekte hem de hatırlatıcı olmaktadır. Çalışanlarınızın hayatlarını korumasına yardımcı olan elektrik uyarı levhalarını; en uygun fiyat avantajı ile uyarilevhalari.com’da bulabilirsiniz.

Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliğinin 5. Maddesine 1. Fıkrasına göre; “İşveren, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 10 uncu maddesinin birinci fıkrası gereğince işyerinde gerçekleştirilen risk değerlendirmesi sonuçlarına göre; işyerindeki risklerin ortadan kaldırılamadığı veya toplu korumaya yönelik teknikler veya işin organizasyonunda kullanılan önlem, yöntem veya süreçlerle yeterince azaltılamadığı durumlarda, sağlık ve güvenlik işaretlerini bulundurur ve uygun yerlerde kullanılmasını sağlar”

Elektrik uyarı levhalarını asmak için en uygun yer neresidir?

Yönetmelikte belirtildiği üzere; işverenler sağlık ve güvenlik işaretlerini uygun yerlerde kullanmak zorundadır. Bu ikaz işaretlerini asalabilecek uygun yerlere yönelik kriterler aynı yönetmelikte belirtilmektedir. Buna göre;

İşaretlerin ve sinyal aygıtlarının sayısı ve yerleştirileceği yerler, tehlikenin büyüklüğüne ve bunların uygulanacağı alana göre belirlenecektir. İşaret levhaları özel bir tehlike olan yerlerin ve tehlikeli cisimlerin hemen yakınına, genel tehlike olan yerlerin girişine, engeller dikkate alınarak, görüş seviyesine uygun yükseklik ve konumda, iyi aydınlatılmış, erişimi kolay ve görünür bir şekilde yerleştirilecektir. İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik hükümleri saklı kalmak şartıyla, doğal ışığın zayıf olduğu yerlerde floresan renkler, reflektör malzeme veya yapay aydınlatma kullanılacaktır. (Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği Ek-1 “İşyerinde Kullanılan Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri İle İlgili Asgari Genel Gerekler”)

 

 Leha-Mesafesi.jpg (106 KB)

 

 

En ucuz elektrik uyarı levhasını nereden bulurum?

En ucuz elektrik uyarı levhalarını bulabileceğiniz adres uyarilevhalari.com’dur. Her türlü ikaz tabelalarını ve iş güvenliği levhalarını en uygun fiyat avantajı ile bulabileceğiniz Uyarılevhaları.com bir Tarkan Reklam kuruluşudur. Tüm uyarı tabelalarınız Tarkan Reklamın kendi üretim tesislerinde büyük bir titizlikle üretilmektedir. Sitemizden alacağınız her üründe direkt üreticeden alışveriş yapmanın fiyat avantajını yaşarsınız. Ayrıca tüm isg levhalarımız; Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği’nin Eklerinde belirtilen standartlara göre üretilmektedir. Hızlı bir teslimat süreci yaşamak, müşteri memnuniyeti odaklı bir alışveriş yapmak ve kaliteli iş güvenliği uyarı levhalarını ve işaretlerini ucuza almak için doğru adres Uyarılevhaları.com.

 

 

TARKAN REKLAM.JPG (73 KB)

      Iste-Kirtasiye-yerliüretim-logo.jpg (16 KB)

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.