Sırala
Gösterim :
Genel Maksatlı Levhalar
Park Yeri Uyarı Levhası
Park Yeri Uyarı Levhası U03139 8,00 TL + KDV
Can Yeleği Uyarı Levhası
Can Yeleği Uyarı Levhası U10097 8,00 TL + KDV
Ayak Havuzu Uyarı Levhası
Ayak Havuzu Uyarı Levhası U10095 8,00 TL + KDV
Metal Atık Uyarı Levhası
Metal Atık Uyarı Levhası U10084 8,00 TL + KDV
Organik Uyarı Levhası
Organik Uyarı Levhası U10082 8,00 TL + KDV
Cam Atık Uyarı Levhası
Cam Atık Uyarı Levhası U10085 8,00 TL + KDV
1 2 3

GENEL MAKSATLI UYARI LEVHALARI

Genel maksatlı uyarı tabelaları ne işe yarar?

İş Güvenliği tüm işletmelerin dikkat etmesi gereken konuların başında gelmektedir. İş verenlerin alması gereken bir çok önlemin yanında elbetteki çalışanların da uyması gereken bir çok kural vardır. Ancak işyerlerinde çalışanların iş yoğunlukları, günlük stresleri, sosyal hayatlarında yaşadığı sorunlar gibi faktörler normalde yapılması gereken veya dikkat edilmesi gereken bir çok hususun unutulmasına yol açmaktadır.

Bir iş yerinde iş kazası riskini minimuma indirmek için sürekli olarak çalışanlar eğitilmeli, bilgilendirilmeli ve güvenli çalışma koşulları hatırlatılmalıdır. İş Sağlığı ve Güvenliği bilincini aşılamak, çalışanları bu konuda eğitmek hem vicdani hem de yasal bir zorunluluktur. Eğitim ve hatırlatma açısından toplu yaşamanın getirdiği genel yaşam kurallarını, tehlikeli ve yanıcı özellikteki malzemelere ve konulara dikkat çekmek için genel maksatlı uyarı tabelalarının kullanımı önem arz etmektedir. Yasaklayıcı, Emredici, Acil Çıkış ve İlk Yardım, Yangınla Mücadele, Uyarıcı olmayan levha tipleri (sigara içilebilir alan levhaları gibi ) bu kategoridedir. Genel olarak bilgilendirici maksatlı levhalardır. Kaliteli malzemelerden üretilen ve görsel kalitesi yüksek olan uyarı levhaları bu alanda tercih sebebi olmalıdır.

Yasal mevzuat açısından genel maksatlı uyarı işaretleri

Kanuni olarak işyerlerinde bir takım uyarı levhalarının asılması gerekmektedir.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 5. maddesi 1. Fıkrası ğ bendine göre; “İşverenin işgüvenliği konusunda çalışanlarına uygun talimatları verme yükümlülükleri bulunmaktadır.” İşverenin vermesi gereken talimatlar; iş esnasında uygulanması gereken güvenlik kurallarından, toplu yaşama dair kurallardan, acil durumlarda uygulanacak yöntemlerden, işin uygulanmasına yönelik talimatlardan ve hatırlatıcı ikaz cümlelerinden oluşmaktadır. Bu talimatları ikaz levhaları ile çalışanlara göstermek; hem yasal sorumluluğu ortadan kaldırmakta, personelinize eğitim vermekte hem de hatırlatıcı olmaktadır. Görsel kalitesi yüksek olan ve kaliteli malzemelerden üretilen uyarı levhalarını, uyarilevhalari.com sitemizden uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliğinin 5. Maddesine 1. Fıkrasına göre; “İşveren, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 10 uncu maddesinin birinci fıkrası gereğince işyerinde gerçekleştirilen risk değerlendirmesi sonuçlarına göre; işyerindeki risklerin ortadan kaldırılamadığı veya toplu korumaya yönelik teknikler veya işin organizasyonunda kullanılan önlem, yöntem veya süreçlerle yeterince azaltılamadığı durumlarda, sağlık ve güvenlik işaretlerini bulundurur ve uygun yerlerde kullanılmasını sağlar”

 

 Leha-Mesafesi.jpg (106 KB)

 

 

Genel maksatlı uyarı levhalarını asmak için en uygun yer neresidir?

Yönetmelikte belirtildiği üzere; işverenler sağlık ve güvenlik işaretlerini uygun yerlerde kullanmak zorundadır. Bu ikaz işaretlerini asalabilecek uygun yerlere yönelik kriterler aynı yönetmelikte belirtilmektedir. Buna göre;

İşaretlerin ve sinyal aygıtlarının sayısı ve yerleştirileceği yerler, tehlikenin büyüklüğüne ve bunların uygulanacağı alana göre belirlenecektir. İşaret levhaları özel bir tehlike olan yerlerin ve tehlikeli cisimlerin hemen yakınına, genel tehlike olan yerlerin girişine, engeller dikkate alınarak, görüş seviyesine uygun yükseklik ve konumda, iyi aydınlatılmış, erişimi kolay ve görünür bir şekilde yerleştirilecektir. İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik hükümleri saklı kalmak şartıyla, doğal ışığın zayıf olduğu yerlerde floresan renkler, reflektör malzeme veya yapay aydınlatma kullanılacaktır. (Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği Ek-1 “İşyerinde Kullanılan Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri İle İlgili Asgari Genel Gerekler”)

Neden uyarılevhaları.com’dan alış veriş yapmalıyım

Her türlü ikaz tabelalarını ve iş güvenliği levhalarını en uygun fiyat avantajı ile bulabileceğiniz Uyarılevhaları.com bir Tarkan Reklam kuruluşudur. Tüm uyarı tabelalarınız Tarkan Reklamın kendi üretim tesislerinde büyük bir titizlikle üretilmektedir. Sitemizden alacağınız her üründe direkt üreticeden alışveriş yapmanın fiyat avantajını yaşarsınız. Ayrıca tüm isg levhalarımız; Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği’nin Eklerinde belirtilen standartlara göre üretilmektedir. Hızlı bir teslimat süreci yaşamak, müşteri memnuniyeti odaklı bir alışveriş yapmak ve kaliteli iş güvenliği uyarı levhalarını ve işaretlerini ucuza almak için doğru adres Uyarılevhaları.com.

 

TARKAN REKLAM.JPG (73 KB)

      Iste-Kirtasiye-yerliüretim-logo.jpg (16 KB)

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.