Sırala
Gösterim :
Çevre Uyarı Levhaları
Folyo Uyarı Levhası
Folyo Uyarı Levhası U10175 8,00 TL + KDV
Çöp Uyarı Levhası
Çöp Uyarı Levhası U10174 8,00 TL + KDV
Moloz Uyarı Levhası
Moloz Uyarı Levhası U10172 8,00 TL + KDV
Eski Lastik Uyarı Levhası
Eski Lastik Uyarı Levhası U10170 8,00 TL + KDV
Renkli Cam Uyarı Levhası
Renkli Cam Uyarı Levhası U10168 8,00 TL + KDV
Beyaz Cam Uyarı Levhası
Beyaz Cam Uyarı Levhası U10167 8,00 TL + KDV
Pil Uyarı Levhası
Pil Uyarı Levhası U10166 8,00 TL + KDV
Karton Uyarı Levhası
Karton Uyarı Levhası U10165 8,00 TL + KDV
Teneke Kutu Uyarı Levhası
Teneke Kutu Uyarı Levhası U10164 8,00 TL + KDV
Boya Kutusu Uyarı Levhası
Boya Kutusu Uyarı Levhası U10163 8,00 TL + KDV
Palet Uyarı Levhası
Palet Uyarı Levhası U10160 8,00 TL + KDV
Bakır Uyarı Levhası
Bakır Uyarı Levhası U10159 8,00 TL + KDV
PVC Uyarı Levhası
PVC Uyarı Levhası U10158 8,00 TL + KDV
Naylon Uyarı Levhası
Naylon Uyarı Levhası U10157 8,00 TL + KDV
Yağ Uyarı Levhası
Yağ Uyarı Levhası U10156 8,00 TL + KDV
Kablo Uyarı Levhası
Kablo Uyarı Levhası U10155 8,00 TL + KDV
Alüminyum Uyarı Levhası
Alüminyum Uyarı Levhası U10153 8,00 TL + KDV
Metal Atık Uyarı Levhası
Metal Atık Uyarı Levhası U10084 8,00 TL + KDV
Organik Uyarı Levhası
Organik Uyarı Levhası U10082 8,00 TL + KDV
Cam Atık Uyarı Levhası
Cam Atık Uyarı Levhası U10085 8,00 TL + KDV

ÇEVRE UYARI LEVHALARI

Çevre uyarı işaretleri ne işe yarar?

Temiz ve düzenli bir çevrede yaşamayı kim istemez ki?İş yapılan yer, bulunulan mahal ne kadar temizse insanların o bölgelerde bulunma ve çalışma motivasyonu o kadar artmaktadır. İş yerlerinde ve toplu yaşamın olduğu mahallerde temizlik, tertip ve düzene yönelik kurallar o iş yerindeki düzeni sağlayan en önemli faktörlerdendir. Çevre düzeni konusunda uyulması gereken kuralları içeren, ikaz mahiyetinde olan ve işyerinin talimatlarını içeren çevre uyarı levhaları bu düzeni sağlamak için etkin bir çözüm sunmaktadır. 

Çevre uyarı levhaları gibi levhaların iş yerinin tertip ve düzenin sağlamak konusundaki katkısı çok yüksektir. Ancak bu tarz uyarı işaretlerinin kullanılmasının bir de yasal zorunluluğu bulunmaktadır. 

Çevre uyarı levhası kullanmanın yasal boyutu

Çevre düzeni konusunda hassas davranılmasını sağlayan çevre uyarı levhalarının kullanımı; aynı zamanda yasalarla iş yeri sahiplerine yüklenen bir sorumluluğu da yerine getirmektedir.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 5. maddesi 1. Fıkrası ğ bendine göre; “İşverenin işgüvenliği konusunda çalışanlarına uygun talimatları verme yükümlülükleri bulunmaktadır.” İşverenin vermesi gereken talimatlar; iş esnasında uygulanması gereken güvenlik kurallarından, toplu yaşama dair kurallardan, acil durumlarda uygulanacak yöntemlerden, işin uygulanmasına yönelik talimatlardan ve hatırlatıcı ikaz cümlelerinden oluşmaktadır. Bu talimatları ikaz levhaları ile çalışanlara göstermek; hem yasal sorumluluğu ortadan kaldırmakta, personelinize eğitim vermekte hem de hatırlatıcı olmaktadır. Çevre düzeni, temizlik ve hijyen konusunda yönetim tarafından konulmuş kuralların tüm çalışanlara bildirmesinde etkin bir rol oynayan çevre uyarı levhalarını; en uygun fiyat avantajı ile uyarilevhalari.com’da bulabilirsiniz.

Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliğinin 5. Maddesine 1. Fıkrasına göre; “İşveren, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 10 uncu maddesinin birinci fıkrası gereğince işyerinde gerçekleştirilen risk değerlendirmesi sonuçlarına göre; işyerindeki risklerin ortadan kaldırılamadığı veya toplu korumaya yönelik teknikler veya işin organizasyonunda kullanılan önlem, yöntem veya süreçlerle yeterince azaltılamadığı durumlarda, sağlık ve güvenlik işaretlerini bulundurur ve uygun yerlerde kullanılmasını sağlar”

Çevre uyarı levhalarını asmak için en uygun yer neresidir?

Yönetmelikte belirtildiği üzere; işverenler sağlık ve güvenlik işaretlerini uygun yerlerde kullanmak zorundadır. Bu ikaz işaretlerini asalabilecek uygun yerlere yönelik kriterler aynı yönetmelikte belirtilmektedir. Buna göre;

İşaretlerin ve sinyal aygıtlarının sayısı ve yerleştirileceği yerler, tehlikenin büyüklüğüne ve bunların uygulanacağı alana göre belirlenecektir. İşaret levhaları özel bir tehlike olan yerlerin ve tehlikeli cisimlerin hemen yakınına, genel tehlike olan yerlerin girişine, engeller dikkate alınarak, görüş seviyesine uygun yükseklik ve konumda, iyi aydınlatılmış, erişimi kolay ve görünür bir şekilde yerleştirilecektir. İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik hükümleri saklı kalmak şartıyla, doğal ışığın zayıf olduğu yerlerde floresan renkler, reflektör malzeme veya yapay aydınlatma kullanılacaktır. (Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği Ek-1 “İşyerinde Kullanılan Sağlık Ve Güvenlik İşaretleri İle İlgili Asgari Genel Gerekler”)

 

 Leha-Mesafesi.jpg (106 KB)

 

 

En ucuz çevre uyarı levhalarını nereden bulurum?

En ucuz çevre uyarı levhalarını bulabileceğiniz adres uyarilevhalari.com’dur. Her türlü ikaz tabelalarını ve iş güvenliği levhalarını en uygun fiyat avantajı ile bulabileceğiniz Uyarılevhaları.com bir Tarkan Reklam kuruluşudur. Tüm uyarı tabelalarınız Tarkan Reklamın kendi üretim tesislerinde büyük bir titizlikle üretilmektedir. Sitemizden alacağınız her üründe direkt üreticeden alışveriş yapmanın fiyat avantajını yaşarsınız. Ayrıca tüm isg levhalarımız; Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği’nin Eklerinde belirtilen standartlara göre üretilmektedir. Hızlı bir teslimat süreci yaşamak, müşteri memnuniyeti odaklı bir alışveriş yapmak ve kaliteli iş güvenliği uyarı levhalarını ve işaretlerini ucuza almak için doğru adres Uyarılevhaları.com

 

 

TARKAN REKLAM.JPG (73 KB)

      Iste-Kirtasiye-yerliüretim-logo.jpg (16 KB)

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.